21. 03. 2020   Špeciálny termín - BLEFAROPLASTIKA  - horné a dolné viečka s TOP !   MUDr. Blankou Vraspírovou, plastickou chirurgičkou, antiaging specialist   @blankavraspirova   Počet limitovaný, Obj.: 0948 040 040

Potenie

Dĺžka procedúry
30 min
Cena procedúry
250,00 €
Kúpiť
Podpazušie, dlane a chodidlá sú miesta so zvýšenou aktivitou potných žliaz. Potenie na dlaniach a chodidlách je stimulované emocionálne, zatiaľčo potenie v podpazuší aktivujú aj zmeny teploty. Pri hyperhidróze sa botulotoxín podáva injekčne do kože – pomocou inzulínových striekačiek na vydepilovanú kožu.

Botulotoxín je nervový jed (neurotoxín), ktorý v mieste vpichu blokuje svalové nervy, čím znemožňuje svalové kontrakcie Druhým účinkom botulotoxínu je aj blokovanie činnosti potných žliaz, čo má za následok výrazné zníženie tvorby potu Tieto účinky botulotoxínu ho predurčujú na liečbu rôznych neurologických a očných ochorení, ako aj v estetickej dermatológii na odstraňovanie vrások a na korekciu nežiadúceho potenia na dlaniach, stupajach a v podpazuší.

Pri aplikácii do podpazuší a dlaní pretrváva jeho efekt 6-10 mesiacov. Po zákroku potenie zostáva, ale iba v primeranej miere. Keď začne účinok botulotoxínu slabnúť, môže sa zákrok zopakovať, ale nie častejšie, ako každých 16 týždňov.