AKCIA  MSC NA MESIAC SEPTEMBER - 20 % MEZOTERAPIA     AKCIA V OPTIKE - ZĽAVY NA DIOPTRICKÉ A SLNEČNÉ OKULIARE - 20 % AŽ - 50%       PRIDANÉ  NOVÉ TERMÍNY NA REFRAKCIU, MERANIE ZRAKOVEJ OSTROSTI      ZMENA ORDINAČNÝCH HODÍN V OČNEJ AMBULANCII  8:00 - 15:00  

Potenie

Dĺžka procedúry
60 min.
Cena procedúry
300,00 €
Kúpiť
Podpazušie, dlane a chodidlá sú miesta so zvýšenou aktivitou potných žliaz. Potenie na dlaniach a chodidlách je stimulované emocionálne, zatiaľčo potenie v podpazuší aktivujú aj zmeny teploty. Pri hyperhidróze sa botulotoxín podáva injekčne do kože – pomocou inzulínových striekačiek na vydepilovanú kožu.

Botulotoxín je nervový jed (neurotoxín), ktorý v mieste vpichu blokuje svalové nervy, čím znemožňuje svalové kontrakcie Druhým účinkom botulotoxínu je aj blokovanie činnosti potných žliaz, čo má za následok výrazné zníženie tvorby potu Tieto účinky botulotoxínu ho predurčujú na liečbu rôznych neurologických a očných ochorení, ako aj v estetickej dermatológii na odstraňovanie vrások a na korekciu nežiadúceho potenia na dlaniach, stupajach a v podpazuší.

Pri aplikácii do podpazuší a dlaní pretrváva jeho efekt 6-10 mesiacov. Po zákroku potenie zostáva, ale iba v primeranej miere. Keď začne účinok botulotoxínu slabnúť, môže sa zákrok zopakovať, ale nie častejšie, ako každých 16 týždňov.