NOVÉ VOĽNÉ TERMÍNY NA MERANIE ZRAKOVEJ OSTROSTI, KAŽDÚ STREDU          NOVINKA UŽ ČOSKORO - INFÚZIE NA IMUNITU

ODSTRÁNENIE CHĹPKOV
DIÓDOVÝ LASER
Trvalá účinnosť

Dĺžka procedúry
30 min
Cena procedúry
0,00 €
Kúpiť On-line rezervácia
 
TRVALÁ EPILÁCIA 

ÚČINNÉ A DLHODOBÉ ODSTRÁNENIE OCHLPENIA


DIÓDOVÝ LASER 
  
Na rozdiel od klasickej depilácie  – čo je len povrchové odstránenie chĺpku je epilácia odstraňovanie chĺpkov spolu s korienkami, a teda dochádza k zničeniu chĺpkov. Metóda laserovým lúčom, ktorý využíva pulzné svetlo vo vlnovej dĺžke 680-980 nm je jedna z najúčinnejších a dokáže to, čo žiadna iná metóda.

Pri trvácnom odstraňovaní ochlpenia nám ide o to, aby sme pôsobili na chĺpky v období ich aktívneho rastu, tj. v anagéne. Chĺpky počas života neustále vypadávajú a na tých istých miestach opäť dorastajú. Rastové centrum je vyvinuté iba počas jedného obdobia rastu chĺpku. Rastové centrá sú prítomné iba u jednej tretiny z aktuálne narastených chĺpkov. Laser tak dokáže tepelne ovplyvniť práve túto jednu tretinu. Keďže na jedno ošetrenie sa zasiahne približne jedna tretina chĺpkov, laserovú depiláciu treba minimálne 3-krát opakovať v intervale približne pol roka. Po 3 opakovaniach sa zasiahne každý chĺpok práve jeden krát. Laser ničí chĺpky v rastovej fáze, preto je potrebné tieto ošetrenia opakovať

V priemere je epiláciu potrebné zopakovať 3 – 5 krát, v 3 – 8 týždňových intervaloch. Preto sú medzi jednotlivými epiláciami nutné dostatočne dlhé pauzy, priamo závislé od dĺžky kľudovej fázy na danej časti tela aby sa maximálne množstvo chĺpkov dostalo do aktívnej fázy, stmavlo a mohlo byť zničené diódovým svetelným lúčom.

Toto ošetrenie je vhodné pre všetky fototypy.POKYNY PRED ZÁKROKOM
 
Minimálne 6 týždňov pred zákrokom nesmú byť chĺpky epilované strojčekom ani akoukoľvek inou metódou,
ktorá chĺpky vytrháva. Chĺpky môžu byť holené žiletkou alebo zastrihávané nožničkami.
Je dôležité chĺpok nevytrhnúť, iba ho skrátiť - inak klesá účinnosť laserovej depilácie.
Dvanásť hodín pred laserovou epiláciou nie je vhodné pretierať kožu pleťovým mliekom či krémom.
Na epiláciu laserom je vhodná neopálená pokožka.

Pred laserovým výkonom je nutné chĺpky veľmi dobre oholiť, najlepšie v deň ošetrenia ráno alebo aspoň večer pred laserovým zákrokom. V opačnom prípade je laserová epilácia zbytočne bolestivá, zvyšuje sa riziko pľuzgierikov
a chrást (ide o rozdiel oproti starším laserom či IPL, ktoré vyžadovali "strnisko"). ​
Časti tela, ktoré môžu byť vystavené priamemu či nepriamemu slnečnému žiareniu
je vhodné chrániť krémom s vyšším ochranným faktorom (50).


 
           
 

KONTRAINDIKÁCIA
 • Tehotenstvo a dojčenie
 • Ochorenia ( srdcové, pečeň, obličky, cukrovka, epilepsia)
 • Onkologické ochorenia (aj minulé)
 • Kožné ochorenia (psoriáza, ekzém, vyrážky, herpes)
 • Akákoľvek chirurgická procedúra na ošetrovanom mieste v priebehu posledných troch mesiacov alebo nedoliečené jazvy, keloidné jazvy
 • Ošetrenie na mieste tetovania alebo permanentného make-upu
 • Veľmi problematická citlivá, krehká a suchá pokožka
 • Silné opálenie či už z prírodného slnka, solária alebo samoopaľovacích krémov počas posledných dvoch týždňov
 


PRIEBEH OŠETRENIA

Laserová epilácia je časovo nenáročná a komfortná. Ide o bezbolestný zákrok s vysokou účinnosťou,
trvajúci 5 min – 30 minút , podľa lokalizácie a hustoty ochlpenia.

Zákrok sa vykonáva diódovým laserom, ktorého ošetrovacia hlavica sa prikladá na pokožku s malými prestávkami, vyšle lúč (nástrel) a postupne ničí vlasové folikuly. Tento lúč je dosť silný, preto si počas ošetrenia treba chrániť zrak špeciálnymi okuliarmi. Počas ošetrenia vníma klient pocity tepla či jemné pálenie, ktoré môže miestami prejsť do pocitov bolestivosti. Je to však krátkodobé a veľmi individuálne. Na citlivejších miestach je možné cítiť jemné štipnutie a pocit tepla na pokožke. Diódový laser má intenzívne kontaktné chladenie pre optimálny komfort klienta a v momente, keď vystrelí lúč, pokožku aj ochladí a ukľudní.
 • Diódový laser Clearlight™ LD808 využíva vlnovú dĺžku 808 nm, ktorá je účinná pri epilácii ktorejkoľvek časti tváre a tela
 • Chĺpky je možné odstraňovať z oblasti tváre (horná pera, brada, líca), podpazušia, predlaktia, triesel, vnútornej strane stehien, nôh, chrbta, hrudníka, brucha a prsných dvorcov

PO OŠETRENÍ

Po ošetrení je pokožka červená a citlivá. Nanáša sa na ňu upokojujúci hydratačný krém alebo krém s panthenolom alebo s aloe vera (prípravky po opaľovaní). 
Najmä v prípade ošetrenia čiernych chĺpkov môžete očakávať začervenanie ošetrovanej oblasti, začervenanie v okolí chĺpku (vyzerá ako pupienok). U citlivejších sa môže pokožka správať podobne ako po spálení slnkom, tzn., môže sa objaviť aj pocit pálenia, čo zvyčajne do 1 dňa vymizne.

 
 • V priebehu 5-7 dní po ošetrení sa treba vyhnúť horúcim kúpeľom, saunám, kúpaním v bazéne či namáhavým telesným cvičeniam, masážam a pod. - mohli spôsobiť podráždenie pokožky.
 • Do podpazušia min. 12 hod neaplikujte sprejový antiperspirant / dezodorant.
 • Zabráňte pôsobeniu UV žiarenia na ošetrenú oblasť min. 2 - 3 týždne po ošetrení (môžete používať krémy s vysokými ochrannými krémami SPF 50).
 • Neaplikujte na ošetrovanú kožu bieliace prípravky minimálne 48 hodín po ošetrení.
 • Chĺpky nevytrhávajte, môžete ich iba holiť.
 • Neaplikujte min. 1 - 2 týždne pred ďalším ošetrením samoopaľovacie prostriedky na ošetrovanú lokalitu.
 • Chĺpky ohoľte 1 deň pred ošetrením.
 • Min. 2 - 3 týždne pred ošetrením sa na danej partii nevystavujte UV žiareniu, mohlo by totiž dôjsť k hyperpigmentácii (v prípade pobytu na slnku môžete pokožku chrániť krémami s vysokými ochrannými factory SPF 50). 
 
Trvácne odstránenie chĺpkov znamená, že po tepelnom poškodení folikuly vlas nemá schopnosť vyrásť do plnohodnotnej dĺžky a hrúbky. Pretože na tele sú milióny folikúl, ktoré sa môžu prebudiť, nie je realistické očakávať, že všetky folikuly na ošetrovanom mieste budú nenávratne poškodené. Počas niekoľkých sedení vo vhodných časových intervaloch, bude väčšina folikúl na ošetrovanej časti tela kriticky poškodená a trvalo odstránená. Avšak spiace folikuly alebo „broskyňové“ chĺpky (vellus) nebudú zasiahnuté počas ošetrenia.
 
Treba mať na zreteli, že telo v určitej fáze života a za určitých podmienok môže oživiť tieto spiace folikuly a spôsobiť rast chĺpkov. Takýmito spúšťačmi rastu sa môže stať: hormonálna nerovnováha, tehotnosť, menopauza, ochorenia alebo lieky, obezita alebo rôzne idiopatické prípady.
Preto nemôžeme sľubovať a garantovať, že „všetky chĺpky sú navždy preč“ z určitej oblasti. Folikuly sú veľmi úzko prepojené s telom a pokožkou a reagujú na vnútorné fyziologické zmeny.

 

O PRÍSTROJI

Diódový laser Clearlight™ LD808 je rýchle, účinné, bezpečné a špičkové zariadenie na odstránenie nežiaduceho ochlpenia. Diódový laser Clearlight™ LD808 využíva laserové lúče s dĺžkou 808 nm, ktoré sú ideálne na efektívne a účinné trvalé odstránenie chĺpkov.  Bezpečnosť ošetrenie zvyšuje intenzívne kontaktné chladenie hlavíc. Epilačný diódový laser funguje na báze zdokonalenej technológie emitovania impulzov, ktorá minimalizuje pocit bolesti a zvyšuje účinnosť ošetrení. Operátor má k dispozícii štyri rôzne typy impulzov (Single, Advanced Single, Double a Triple Pulse).

Systém je špeciálne vyvinutý na účinné a efektívne trvalé odstránenie nežiaduceho ochlpenia. Na ošetrenie sa používa rozmerná ošetrovacia hlavica v (pohyblivom) skenovacom režime alebo v režime emitovania (nástrelov), v skenovacom režime však slúži aj na napnutie pokožky.