NOVÉ VOĽNÉ TERMÍNY NA MERANIE ZRAKOVEJ OSTROSTI, KAŽDÚ STREDU          NOVINKA UŽ ČOSKORO - INFÚZIE NA IMUNITU

BLEPHAROPLASTIKA
HORNÉ VIEČKA
Chirurgický zákrok

Dĺžka procedúry
60 min
Cena procedúry
490,00 €
Kúpiť On-line rezervácia

 

 
POKLES POKOŽKY

Pokožka okolo očí je 15-krát jemnejšia, ako pokožka tváre. Niet preto divu, že očné viečka starnú rýchlejšie, a pri nedostatočnej starostlivosti, či „vďaka“ genetickej výbave  ich možno vylepšiť už len chirurgickým zásahom.

S pribúdajúcim vekom majú často pacienti problém s ovísajúcimi očnými viečkami. Dochádza k tomu v dôsledku straty elasticity. Okrem estetických problémov spôsobujú ovísajúce horné viečka aj zúženie zorného poľa, pocit únavy očí a bolesť hlavy.

Mladistvý výraz a zlepšenie videnia dosiahnete absolvovaním plastickej operácie očných viečok. 
Blefaroplastika koriguje ovisnutú kožu na očných viečkach. Za krátky čas zredukujeme nadbytočnú kožu, odstránime časť uvoľneného svalu a navrátime vám svieži výraz tváre.


PRIEBEH

Očné viečka majú mimoriadne tenkú a jemnú kožu, preto sa tu známky starnutia prejavujú veľmi skoro. Operácia očných viečok – blefaroplastika – je výkon, pri ktorom odstraňujeme nadbytok kože, tuku, niekedy aj svalu z tejto lokality; výsledkom je odstránenie kožného previsu a ochabnutého vyklenutia z tejto oblasti. Viečko je potom napnutejšie, čo samozrejme navodzuje uvoľnenejší a rozjasnenejší výraz, ktorý pôsobí veľmi omladzujúco.

Rez prebieha na hornej mihalnici,  približne od vnútorného očného kútika, niekoľko milimetrov nad okrajom viečka, smerom k vonkajšiemu očnému kútiku, ktorý môže mierne presahovať. Na dolnom viečku taktiež skoro od vnútorného kútika, popod riasy dolného viečka, a mierne presahuje vonkajší očný kútik.

Tak, ako pri väčšine operácii v plastickej chirurgii, aj pri korekcii viečok prichádza do úvahy niekoľko typov operácií. Každý pacient je individualita, každý má iný vzhľad a iný problém na riešenie, a preto aj typ operácie musí byť „ušitý na mieru“ pre každého pacienta. Napríklad, dolné viečka je možné operovať rezom cez kožu, popod riasy dolného viečka, pričom sa odstraňuje ochabnutá koža, a podľa potreby aj tuk.

Mladistvý výraz a zlepšenie videnia dosiahnete absolvovaním plastickej operácie očných viečok. Blefaroplastika koriguje ovisnutú kožu na očných viečkach. Za krátky čas zredukujeme nadbytočnú kožu, odstránime časť uvoľneného svalu a navrátime vám svieži výraz tváre.

 

Plastická operácia horných viečok

 

PRIEBEH OPERÁCIE
  1. Operácia prebieha v lokálnom znecitlivení.
  2. Z horných viečok chirurgicky odstránime prebytočnú kožu a podľa potreby korigujeme tukové vačky.
  3. Ranu ošetríme a prelepíme náplasťou a sterilným krytím.
  4. Pacient po operácií odchádza domov, nie je nutná hospitalizácia.
Prvých 24 - 48 hodín po operácií sa na oči prikladajú studené obklady a dodržiava sa kľudový režim. Na druhý deň sa odstráni krytie oka, ošetrí sa rana po operácii a v prípade potreby sa na oku ponechá náplasť, ktorá prekrýva ranu po dobu piatich dní.  Po jej uplynutí absolvuje pacient u lekára kontrolu a odstránenie stehov. Až potom môžu viečka prísť do kontaktu s vodou.

Po operácií sa môžu 2 - 3 týždne objavovať opuchy a modriny. Oči by sa nemali vystavovať priamemu slnečnému žiareniu aspoň dva mesiace, inak hrozí stmavnutie jazvy. Fyzická záťaž a športová aktivita je odporúčaná najskôr po dvoch týždňoch, resp. podľa vyjadrenia lekára. Výsledok operácie je stabilizovaný po 4 - 8 týždňoch, kedy jazva takmer úplne vybledne.
 

VÝHODY
  • rýchly a profesionálny spôsob odstránenia ovísajúcich viečok
  • prebieha v lokálnej anestézii
  • zlepšenie videnia, rozšírenie zorného poľa
  • viditeľné omladenie tváre
  • operácia je ambulantná, pacient po nej odchádza domov.
 
PRE KOHO JE URČENÁ

Plastická operácia horných viečok je určená všetkým, ktorí by uvítali omladenie tváre až o niekoľko rokov. Problémy s ovísajúcimi viečkami majú najmä pacienti vo vyššom veku, plastická operácia je však riešením aj pre tých, ktorí za ovisnuté viečka vďačia hormonálnym poruchám, dedičnej predispozícií alebo zlej životospráve. Pri blefaroplastike nemeníme konfiguráciu viečok, len odstránime nadbytočnú kožu a prípadne aj tukové vankúše.

Blefaroplastiku postupujú ako ženy, tak i muži, v každom prípade je však potrebné jej absolvovanie skonzultovať s našim očným lekárom. Zdravotná poisťovna hradí blefaroplastiku iba v prípade ak viečka presahujú oko a pacient z tohto dôsledku už nevidí.
V takomto prípade je potrebné absolvovať viaceré vyšetrenia v očnej ambulancii ako podklad pre poisťovne.