AKCIA MESIACA MÁJ. REDUKCIA CELULITÍDY/FORMOVANIE POSTAVY/MASÁŽ -50% . KOZMETICKÉ OŠETRENIE-MEZOTERAPIA LEN 69.- DIVINE PRO-MIKROIHLIČKOVANIE+RADIOFREKVENCIA LEN 240.- PB SERUM- REDUKCIA TUKU/DVOJITEJ BRADY LEN 190.- BIOREPEELCL3  MEZO+PEELING S TCA + BIOREVITALIZÁCIA + MEZOTERAPIA LEN 125.-

Kontaktné šošovky

 

KONTAKTÉ ŠOŠOVKY
Kontaktná šošovka je optická šošovka umiestená bezprostredne na rohovke oka. Slúži na korekciu optických chýb zraku, plní ochrannú ale i kozmetickú funkciu (napr. zmena farby oka). Vynálezcom moderných kontaktných šošoviek je český vedec Otto Wichterle.

Kontaktné šošovky sa delia na:
  • Tvrdé šošovky
  • Mäkké šošovky

Pomocou kontaktných šošoviek je možno upravovať nasledujúce očné chyby:
 
AKO SI ZAOBSTARAŤ KONTAKTNÉ ŠOŠOVKY
Kontaktné šošovky je zdravotnícka pomôcka, ktorá musí presne padnúť na vaše oči a poskytovať vám žiadanú zrakovú korekciu. Preto vám môžu byť predpísané a aplikované výhradne očným špecialistom. Aby ste mohli začať nosiť kontaktné šošovky a užívať si ich benefity, je potrebné urobiť nasledujúce kroky:

Ako prvý krok treba vyšetrenie u očného lekára so zameraním na vyšetrenie dioptrii, zakryvenia rohovky, aplikáciu šošoviek. Očný lekár skontroluje váš zrak a vyšetrí zdravotný stav vašich očí. Pritom, samozrejme, zistí, či sú kontaktné šošovky vhodné na korekciu vášho zraku. Vaše oči sú obrazom vášho celkového zdravotného stavu, takže očný špecialista bude hľadať i prípadné známky signalizujúce iné ochorenia.


 


 
PARASMETRE PRE SPRÁVNE KONTAKTNÉ ŠOŠOVKY
Váš predpis na kontaktné šošovky bude obsahovať nielen optické parametre súvisiace s potrebami korekcie vášho zraku, ale aj presné miery vašich očí. To preto, aby vaše šošovky mali správne zakrivenie a priemer a správne plnili svoju funkciu a stabilne a pohodlne sedeli na očiach.
 
Nájsť správnu veľkosť
Pri prvom nasadení obvykle chvíľu trvá, kým sa kontaktné šošovky na očiach usadia. Váš očný špecialita vám nechá šošovky na očiach minimálne 10 minút, aby sa presvedčil, či vám sedia naozaj dobre a pohodlne. A možno budete musieť vyskúšať viac než jeden typ, kým sa nájdu tie, ktoré vám budú sedieť naozaj perfektne, a váš očný špecialista bude 100 % spokojný.

Zvoliť správny typ kontaktných šošoviek 
Rôzne typy kontaktných šošoviek si vyžadujú rôznu mieru starostlivosti. Váš očný špecialista vám pomôže zvoliť vhodný typ s ohľadom na potreby vášho zraku a váš životný štýl.
 
Ako šošovky nosiť, nasadzovať, vyberať
Na nasadzovanie kontaktných šošoviek aj ich vyberanie si zvyknete veľmi skoro. Váš očný špecialista vám názorne ukáže, ako na to, a tiež vás vybaví Pokynmi na používanie kontaktných šošoviek, aby ste sa ku všetkým nutným informáciám mohli vrátiť i neskôr v pokoji doma.
 
Ako sa o šošovky starať
Ak sa rozhodnete pre jednodenné kontaktné šošovky, všetka starostlivosť v podstate odpadá. Po vybratí z očí na konci dňa ich jednoducho vyhodíte a druhý deň ráno si nasadíte nový, čistý pár šošoviek. Kontaktné šošovky na opakované použitie si vyžadujú pochopiteľne o niečo viac starostlivosti. Ako sa o ne správne starať, vám ukáže váš očný špecialista.
 
Kúpiť prvé balenie šošoviek
Váš očný špecialista bude mať kontaktné šošovky buď priamo pri sebe, takže si šošovky budete môcť rovno kúpiť a odniesť domov, ale šošovky s menej obvyklými parametrami bude možno treba objednať. Dodanie býva obvykle veľmi rýchle, za pár dní.
 
Ako začať nosiť kontaktné šošovky 
Konečne máte kontaktné šošovky a môžete vďaka nim začať nový život bez najrôznejších obmedzení spojených s dioptrickými okuliarmi.
 
Nezabúdať na pravidelné kontroly
Váš zrak a potreby jeho korekcie sa môžu časom meniť. Preto sú dôležité pravidelné kontroly u vášho očného špecialistu. Ten skontroluje váš zrak a overí, či sú vaše šošovky naďalej vyhovujúce alebo či nie je potrebné prejsť na šošovky s inými parametrami.
 
Ak začnete mať pri nosení šošoviek pocit nepohodlia, svrbenia alebo zistíte, že vaše videnie už nie je také jasné a ostré, nečakajte do ďalšej pravidelnej kontroly a objednajte sa k svojmu očnému špecialistovi čo najskôr.