AKCIA  V MAURO SIMON CLINIC  - ESTETICKÁ MEDICÍNA - 20 % PERY A VÝPLŇ VRÁSOK S KYSELINOU HYALÚRONOVOU    KOZMETOLÓGIA  - 20% PRÍSTROJOVÉ ANTI AGE OŠETRENIE OXYGENEO +  A  INTENZÍVNE ANTI AGE PEPTIDOVÉ  KOZMETIKÉ  OŠETRENIE HYDROPEPTIDE     AKCIA V OPTIKE  -20 % AŽ - 50% NA DIOPTRICKÉ RÁMY A SLNEČNÉ OKULIARE + PLEŤOVÁ MASKA INNEA K NÁKUPU

Ajurvedská masáž

Ájurvéda je jednou z najstarších liečebných metód. Pochádza z Indie, prvé počiatky sú zaznamenané pred 5000 rokmi a používa sa dodnes. Zaoberá sa telesným, duševným aj duchovným zdravím a harmóniou. Často sa preto nazýva „matkou medicíny“.


Ájurvéda je uznaná Svetovou zdravotníckou organizáciou za účinný medicínsky systém. V preklade znamená „Ayur“ – život (dlhovekosť) a „Veda“ – veda.  Ájurvéda je teda vedou o živote.


Ájurvéda je založená na princípoch vyskúšaných tisíc rokov: na živote, ktorý je v súlade s prírodnými zákonmi a biorytmami. Podrobne sa zaoberá nielen liečbou, ale aj prevenciou choroby a dlhovekosťou. Podľa konštitúcie, rasy a klimatických podmienok doporučuje individuálne založenú stravu, cvičenie a celkovú životosprávu.


Zdravie je založené na rovnováhe troch životných energií alebo dóš a rovnováhe tela, mysle a duchovna. Podstata ochorenia je daná nerovnováhou. Telo vyjadruje túto nerovnováhu prostredníctvom príznakov sprevádzajúcich chorobu. S príslušnou výživou a inými formami liečby, predovšetkým ájurvédskymi procedúrami, pomáha ájurvéda slabé činnosti jednotlivých dóš podporiť alebo príliš výrazné dóše oslabiť.


4 hlavné ciele ľudskej existencie podľa ajurvédy:


* Dharma – nájsť cieľ svojho života a naplniť ho
* Artha – potreba dostatočného materiálneho zabezpečenia
* Káma – dostatok pozitívnej energie, relaxácie, sexu, zábavy a odpočinku
* Mókša – oslobodiť sa od prílišnej závislosti na materiálnych veciach a od túžob; viac sa zaoberať duchovnou podstatou